• Apartamenty
    i pokoje w Rzymie

    B&B Via Virginia

  • Apartamenty
    i pokoje w Rzymie

    B&B Via Virginia

+39 348 25 32 335

Marta Stępień

+48 535 392 333

Tomasz Stępień

Rzym

Rzym położony jest na siedmiu wzgórzach skupionych nad rzeką Tyber, która przepływa przez środek miasta z północy na południe. Według legendy miasto zostało założone w 753 r. p.n.e. przez Romulusa na Wzgórzu Palatyńskim. Miasto stworzyło najpotężniejszy organizm państwowy w basenie Morza Śródziemnego (republikę, potem cesarstwo). W okresie rozkwitu cesarstwa Rzym zamieszkiwany był przez ponad półtora miliona ludzi. Na początku nowej ery miasto było jednym z największych ośrodków chrześcijaństwa. Po podziale cesarstwa na zachodnie i wschodnie w 395 r., Rzym przestał być stolicą kraju. Upadek miasta, który nastąpił w 476 r. przypieczętowały liczne najazdy plemion germańskich.W XV i XVI w. Rzym stał się obok Florencji i Mediolanu głównym centrum kultury i sztuki renesansowej. Niewątpliwie jest jednym z najładniejszych i najważniejszych metropolii na świecie, siedziba stolicy apostolskiej, historyczne centrum cesarstwa rzymskiego i obecna stolica Włoch.

Historia jaka przetoczyła się przez to malownicze miasto pozostawił w nim mnóstwo zabytków i miejsc, rozpoznawalnych na całym świecie.

Mowa tutaj nie tylko o antycznych ruinach potężnego cesarstwa jakim byl Rzym – w tym prawie 5-milionowym mieście znajdziemy zabytki pochodzące z każdego okresu historycznego.

Świątynie, kościoły, antyczne ruiny, koloseum, luki triumfalne, renesansowe place i fontanny tworzą niezapomnianą atmosferę i chęć pozostania w tym mieście przez długi, długi czas. Do czego gorąco namawiamy 🙂

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.