+ 39 348 25 32 335

Marta Stępień

+48 535 392 333

Tomasz Stępień

Rezerwacja

Imię i nazwisko

Please leave this field empty.

Adres email

Telefon

Rezerwacja od

do

Wiadomość

Facebook

Noclegi u polaków Rzym

Luksusowe, przestronne, a zarazem tanie pokoje i apartamenty w Rzymie.
Sprawdź ofertę naszych noclegów!
 
Apartamenty B&B Via Virginia i B&B Conte Vittorio - centrum Rzymu

Property Search

Newest Properties

Sorry No Results Found

Try Search with Different Values. Thanks

Rzym

Rzym położony jest na siedmiu wzgórzach skupionych nad rzeką Tyber, która przepływa przez środek miasta z północy na południe. Według legendy miasto zostało założone w 753 r. p.n.e. przez Romulusa na Wzgórzu Palatyńskim. Miasto stworzyło najpotężniejszy organizm państwowy w basenie Morza Śródziemnego (republikę, potem cesarstwo). W okresie rozkwitu cesarstwa Rzym zamieszkiwany był przez ponad półtora miliona ludzi. Na początku nowej ery miasto było jednym z największych ośrodków chrześcijaństwa. Po podziale cesarstwa na zachodnie i wschodnie w 395 r., Rzym przestał być stolicą kraju. Upadek miasta, który nastąpił w 476 r. przypieczętowały liczne najazdy plemion germańskich.W XV i XVI w. Rzym stał się obok Florencji i Mediolanu głównym centrum kultury i sztuki renesansowej. Niewątpliwie jest jednym z najładniejszych i najważniejszych metropolii na świecie, siedziba stolicy apostolskiej, historyczne centrum cesarstwa rzymskiego i obecna stolica Włoch.

Historia jaka przetoczyła się przez to malownicze miasto pozostawił w nim mnóstwo zabytków i miejsc, rozpoznawalnych na całym świecie.

Mowa tutaj nie tylko o antycznych ruinach potężnego cesarstwa jakim byl Rzym – w tym prawie 5-milionowym mieście znajdziemy zabytki pochodzące z każdego okresu historycznego.

Świątynie, kościoły, antyczne ruiny, koloseum, luki triumfalne, renesansowe place i fontanny tworzą niezapomnianą atmosferę i chęć pozostania w tym mieście przez długi, długi czas. Do czego gorąco namawiamy :)